Wednesday, May 16, 2012

nutella pops

uh oh.  someone bought a popsicle mold.  it was me.  and it cost $1.
one dollar.
one.

"but I could use Dixie cups and popsicle sticks."
you could.  but why not just spend a dollar and have this gem.
or two dollars and you just doubled your batch and you're less ghetto.

milk + nutella = nutella pops

the bottom was a little extra nutella-y.
We'll be making more soon.  very soon.

2 comments:

Capable Girl said...

where did you find a $1 popsicle mold? Those look pretty delicious!

Allison Crawford said...

walmart :/